Hybrid

HYBRID

Zdroje za účelom vlastnej spotreby, s batériami

Hybridné fotovoltaické zariadenie je také zariadenie, ktoré vyrobenú elektrinu zo slnka odošle k spotrebičom, ktoré ju práve potrebujú, alebo ju uložia bo batérie na neskoršie použitie, napr. v noci.

Ak spotrebiče potrebujú viacej elektriny, než  práve fotovoltaické zariadenie vyrába, tak potrebný zvyšok si doberú z batérie (ak tá má práve niečo uložené), alebo z verejnej siete, pretože tá zostáva aj naďalej prítomná.

Ak je batéria už dostatočne nabitá a slnko ešte stále svieti, tak prebytočné elektrina potečie do verejnej siete, ktorá sa za určitých podmienok môžte aj uskladniť v takzvanej virtuálnej batérií.

V prípade výpadku verejnej siete, môže batéria poslúžiť ako jej čiastočná náhrada pre napájanie niektorých nevyhnutne potrebných spotrebičov, ktoré sú menej energetický náročné, napr. svetlá, wifi router, alarm, chladnička, mraznička, TV, rádio,….

Tak je využitý oveľa väčší podiel vyrobených kWh, než u štandardného fotovoltaického zariadenia (ON GRID) bez batérii.

K využitiu čím väčšieho podielu vyrobených kWh zo slnka perfektne slúžia ďalšie dva zariadenia Fronius Ohmpilot (prebytky odošle do vody) a Fronius Wattpilot (prebytky odošle do elektro auta)

NAŠA PONUKA – KOMPLET AJ S MONTÁŽOU

s pomocou projektu Zelená domácnostiam

*  Uvedené ceny sú v eur s DPH a suma je prerátaná len za predpokladu uplatnenia maximálnej možnej podpory, podľa podmienok projektu Zelena domácnostiam

Bloková schéma

pre jednoduchšie pochopenie

Základné zariadenia

1.  SOLÁRNE PANELY – Monokryštalické

2.  MENIČ NAPÄTIA    – Fronius GEN24 Symo

3.  OBOJSMERNÝ ELEKTROMER – Fronius Smart Meter

(určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby

a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti)

4.  SOLÁRNA BATÉRIA – BYD Battery-Box Premium HVM

(kapacita HVM je  11kWh – väčšia kapacita je s doplatkom)

Voliteľné zariadenia

5.  INTELIGENTNÁ PLYNULA REGULÁCIA – Fronius Ohmpilot

(regulátor spotreby využíva prebytočný fotovoltaický prúd

na prípravu teplej vody)

6.  NABÍJACIA STANICA PRE ELEKTROMOBIL – Fronius Wattpilot

Základné zariadenia

fotovoltaickej elektrárne HYBRID

 

1. Solárne panely

Monokryštalické  solárne panely

Poctivo vyberáme fotovoltaické panely iba od najväčších a najkvalitnejších svetových výrobcov. V ponuke máme len Monokryštalické panely, keďže sú najúčinnejšie a ich výkon je od 435Wp – po 550Wp. Najideálnejšie sú tie s nižším výkonom, lebo sú rozmerovo menšie, lepšie sa nám s nimi pracuje a v konečnom dôsledku na dosiahnutie požadovaného celkového výkonu na streche nezaberú viacej priestoru.
Všetky naše panely majú dookola hliníkový rám, tvrdené sklo, dostatočne dlhé a hrubé káble, solárne bunky rezané na polovicu (kvôli vyššiemu výkonu pri nižšom osvite), 3 diódy a 16 BUS BAR (cínové línie, ktoré zberajú elektrinu)

2. Fronius GEN24 Symo

Menič napätia ,,Fronius GEN24 Symo Plus,, je srdcom hybridnej fotovoltaickej elektrárne.

S ponukou výkonnostných tried 6,0 kW / 8,0 kW / 10,0 kW je trojfázový beztransformátorový menič napätia vhodný takmer do každej domácnosti, či vašej firmy.
Tento menič zvládne záťaž inštalovaného výkonu z FV až  12kWp
Vďaka technológii SuperFlex Design predstavuje striedač Fronius SYMO optimálne riešenie pre ploché, naklonené alebo rôzne orientované strechy. Vďaka sériovému pripojenie k internetu prostredníctvom siete WLAN alebo Ethernet a ľahkej integrácii komponentov iných výrobcov je Fronius GEN24 SYMO jedným z nejkomunikativnějších striedačov na trhu. Rozhranie elektromeru navyše umožňuje dynamickú správu dodávok energie do siete a prehľadnú vizualizáciu spotreby na vašom počítači, či smartfóne.

Menič je vybavený aj funkciou núdzového napájania Fronius pre stabilné napájanie energiou

Pokiaľ dôjde k výpadku prúdu v sieti, funkcia núdzového napájania okamžite odpojí domácnosť od verejnej siete. Od tohto okamihu striedač poskytuje spotrebičom v núdzovom okruhu k dispozícii výkon až 10 kW. Energiu, ktorá je k tomu potrebné, odoberá ako z fotovoltaického systému, tak i z akumulátora – tak je zaistený denná prevádzka bez prerušenia. Striedač Fronius GEN24 SYMO  v spojení s elektromerom Fronius Smart Meter sa stará o to, aby verejná sieť zostala odpojená tak dlho, kým nie sú porucha alebo výpadok odstránené a nie je obnovené napätie vo verejnej sieti. Akonáhle je napájanie prúdom zo siete opäť stabilné, prepínač funkcie núdzového napájania budovu automaticky opäť prepojí s verejnou sieťou. Týmto spôsobom zabezpečuje technológia Fronius spoľahlivé napájanie.

3. Fronius Smart Meter

,,Fronius Smart Meter,,  je obojsmerný elektromer určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti. Vďaka vysokej presnosti merania a rýchlej komunikácii prostredníctvom rozhrania Modbus RTU je možné v prípade obmedzenia dodávok energie do siete dosiahnuť rýchlejšiu a presnejšiu dynamickú reguláciu. V kombinácii s aplikáciou Fronius Solar.web ponúka Fronius Smart Meter prehľadné zobrazenie spotreby vlastného prúdu. Fronius Smart Meter dokonale harmonizovanú správu rôznych tokov energie, čím sa optimalizuje celkový energetický manažment. Fronius Smart Meter je dokonale vhodný pre použitie so striedačmi Fronius SYMO, Fronius SYMO Hybrid, Fronius Galvo, Fronius Primo či Fronius Eco a tiež s kartou Fronius Datamanager 2.0.

4. BYD Battery-Box Premium

.

 

 

Vysokonapäťová línia Premium ponúka celú škálu veľkostí systémov:

Jeden batériový modul Premium HVM sa skladá z 4 až 8 modulov HVM s modulmi 2,76 kWh, ktoré sú zapojené do série, aby sa dosiahla použiteľná kapacita 11 až 22,1 kWh. Priame paralelné pripojenie až troch identických batériových skriniek Premium HVM navyše umožňuje maximálnu kapacitu 66,2 kWh.

Špecifikácia batérie BYD HVM

Voliteľné zariadenia

k fotovoltaickej elektrárni ON – GRID

 

5. Fronius Ohmpilot

.

 

Optimalizácia vlastnej spotreby vďaka inteligentnej plynulej regulácii zdrojov tepla.

Fronius Ohmpilot je regulátor spotreby, ktorý využíva prebytočný fotovoltaický prúd k príprave teplej vody. Vďaka plynulej regulácii od 0 do 9 kW je možné prebytočný prúd efektívne využívať a odovzdávať ho niektorým spotrebičom v domácnosti. Fronius Ohmpilot sa používa predovšetkým na inteligentné riadenie vykurovacích tyčí v bojleroch a zásobníkoch. Medzi ďalšie oblasti použitia patrí napríklad infračervené kúrenie alebo sušiaky uterákov. Pri rodinnom dome s priemernou spotrebou teplej vody tak možno od apríla do októbra pokryť prevažnú spotrebu domácnosti fotovoltaickým prúdom. Výsledkom je maximálna vlastná spotreba, zníženie emisií CO2 domácnosti.

6. Fronius Wattpilot

.

 

 

 

K perfektnému prepojeniu fotovoltaiky s elektrickým autom môže poslúžiť nabíjacia stanica Fronius Wattpilot, ktorá podobne ako Fronius Ohmpilot pomôže maximalizovať  spotrebu vyrobenej elektriny tak že si cez mobilnú aplikáciu môžte nastaviť, aby Vaše elektrické auto bolo dobíjané napríklad len z prebytkov.  K dispozícii je na výber z dvoch typov 11kW a 22kW.