Hybrid

HYBRID

Zdroje za účelom vlastnej spotreby, s batériami

Sú to fotovoltaické zariadenia, ktoré vyrobený elektrický prúd privedú priamo ku spotrebičom, ktoré ho práve potrebujú, alebo uložia bo batérii na neskoršie použitie, napr. v noci.

Ak spotrebiče potrebujú viacej elektrického prúdu, než  práve fotovoltaické zariadenie vyrába, tak potrebný zvyšok si doberú z batérií, alebo z verejnej siete, pretože tá je naďalej prítomná.

Ak sú batérie už dostatočne nabité a slnko ešte stále svieti, tak prebytok potečie do verejnej siete, ktorý môžte aj predať regionálnej distribučnej VSD a.s.

V prípade výpadku verejnej siete, môže batéria poslúžiť ako jej čiastočná náhrada pre napájanie niektorých nevyhnutne potrebných spotrebičov.

Tak je využitý oveľa väčší podiel vyrobených kWh, než u štandardného fotovoltaického zariadenia (ON GRID) bez batérii.

Naša ponuka

Bloková schéma

pre jednoduchšie pochopenie

Základné zariadenia

1.  SOLÁRNE PANELY – Monokryštalické,  Polykryštalické

2.  MENIČ NAPÄTIA    – Fronius GEN24 Symo

3.  OBOJSMERNÝ ELEKTROMER – Fronius Smart Meter

(určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby

a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti)

4.  SOLÁRNA BATÉRIA – BYD Battery-Box Premium HVS – HVM

(kapacita HVS je od 5.1 do 12.8 kWh a kapacita HVM je od 8.3 do 22.1kWh)

Voliteľné zariadenia

5.  INTELIGENTNÁ PLYNULA REGULÁCIA – Fronius Ohmpilot

(regulátor spotreby využíva prebytočný fotovoltaický prúd

na prípravu teplej vody)

6.  NABÍJACIA STANICA PRE ELEKTROMOBIL – Keba WallBox

Základné zariadenia

fotovoltaickej elektrárne HYBRID

 

1. Solárne panely

Monokryštalické či Polykryštalické solárne panely

Poctivo vyberáme fotovoltaické panely iba od najväčších a najkvalitnejších svetových výrobcov.
Naš zákazník si môže vybrať medzi monokryštalickým, či polykryštalickým panelom, no v podstate rozdiel vo výkone je medzi nimí minimálny. Obecne platí, že, ak je orientácia inštalácie ideálna, tak monokryštalický panel by mal vyrobiť o pár kilowattov ročne viacej. Ak zase naopak orientácia inštalácie nie je úplne ideálna, tak tu by sa zase hodil viacej polykryštalický solárny panel.
Rozdiely vo výkone sú medzi týmito dvoma typmi panelov fakt minimálne. Najväčší rozdiel medzi nimi je v tom, že monokryštalický solárny panel má vyšší špičkový výkon (335Wp-360Wp), než polykryštalický solárny panel (275Wp-295Wp) a cena tak je samozrejme u monokryštalu o niečo vyššia.

2. Fronius GEN24 Symo

Menič napätia ,,Fronius GEN24 Symo,, je srdcom hybridnej fotovoltaickej elektrárne.

S ponukou výkonnostných tried 6,0 kW / 8,0 kW / 10,0 kW je trojfázový beztransformátorový menič napätia vhodný takmer do každej domácnosti, či vašej firmy.
Tento menič zvládne záťaž inštalovaného výkonu až do 15kWp
Vďaka technológii SuperFlex Design predstavuje striedač Fronius SYMO optimálne riešenie pre ploché, naklonené alebo rôzne orientované strechy. Vďaka sériovému pripojenie k internetu prostredníctvom siete WLAN alebo Ethernet a ľahkej integrácii komponentov iných výrobcov je Fronius GEN24 SYMO jedným z nejkomunikativnějších striedačov na trhu. Rozhranie elektromeru navyše umožňuje dynamickú správu dodávok energie do siete a prehľadnú vizualizáciu spotreby na vašom počítači, či smartfóne.

Menič je vybavený aj funkciou núdzového napájania Fronius pre stabilné napájanie energiou

Pokiaľ dôjde k výpadku prúdu v sieti, funkcia núdzového napájania okamžite odpojí domácnosť od verejnej siete. Od tohto okamihu striedač poskytuje spotrebičom v núdzovom okruhu k dispozícii výkon až 10 kW. Energiu, ktorá je k tomu potrebné, odoberá ako z fotovoltaického systému, tak i z akumulátora – tak je zaistený denná prevádzka bez prerušenia. Striedač Fronius GEN24 SYMO  v spojení s elektromerom Fronius Smart Meter sa stará o to, aby verejná sieť zostala odpojená tak dlho, kým nie sú porucha alebo výpadok odstránené a nie je obnovené napätie vo verejnej sieti. Akonáhle je napájanie prúdom zo siete opäť stabilné, prepínač funkcie núdzového napájania budovu automaticky opäť prepojí s verejnou sieťou. Týmto spôsobom zabezpečuje technológia Fronius spoľahlivé napájanie.

3. Fronius Smart Meter

,,Fronius Smart Meter,,  je obojsmerný elektromer určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti. Vďaka vysokej presnosti merania a rýchlej komunikácii prostredníctvom rozhrania Modbus RTU je možné v prípade obmedzenia dodávok energie do siete dosiahnuť rýchlejšiu a presnejšiu dynamickú reguláciu. V kombinácii s aplikáciou Fronius Solar.web ponúka Fronius Smart Meter prehľadné zobrazenie spotreby vlastného prúdu. Fronius Smart Meter dokonale harmonizovanú správu rôznych tokov energie, čím sa optimalizuje celkový energetický manažment. Fronius Smart Meter je dokonale vhodný pre použitie so striedačmi Fronius SYMO, Fronius SYMO Hybrid, Fronius Galvo, Fronius Primo či Fronius Eco a tiež s kartou Fronius Datamanager 2.0.

4. BYD Battery-Box Premium

.

 

 

Vysokonapäťová línia Premium ponúka dva modely lítiových batériových systémov pokrývajúce celú škálu veľkostí systémov:

Jeden systém Battery-Box Premium HVS sa skladá z 2 až 5 HVS batériových modulov, ktoré sú zapojené do série, aby sa dosiahla použiteľná kapacita 5,1 až 12,8 kWh. Priame paralelné pripojenie až troch identických batériových skriniek Premium HVS navyše umožňuje maximálnu kapacitu 38,4 kWh.

Jeden batériový modul Premium HVM sa skladá z 3 až 8 modulov HVM s modulmi 2,76 kWh, ktoré sú zapojené do série, aby sa dosiahla použiteľná kapacita 8,3 až 22,1 kWh. Priame paralelné pripojenie až troch identických batériových skriniek Premium HVM navyše umožňuje maximálnu kapacitu 66,2 kWh.

Voliteľné zariadenia

k fotovoltaickej elektrárni ON – GRID

 

5. Fronius Ohmpilot

.

 

Optimalizácia vlastnej spotreby vďaka inteligentnej plynulej regulácii zdrojov tepla.

Fronius Ohmpilot je regulátor spotreby, ktorý využíva prebytočný fotovoltaický prúd k príprave teplej vody. Vďaka plynulej regulácii od 0 do 9 kW je možné prebytočný prúd efektívne využívať a odovzdávať ho niektorým spotrebičom v domácnosti. Fronius Ohmpilot sa používa predovšetkým na inteligentné riadenie vykurovacích tyčí v bojleroch a zásobníkoch. Medzi ďalšie oblasti použitia patrí napríklad infračervené kúrenie alebo sušiaky uterákov. Pri rodinnom dome s priemernou spotrebou teplej vody tak možno od apríla do októbra pokryť prevažnú spotrebu domácnosti fotovoltaickým prúdom. Výsledkom je maximálna vlastná spotreba, zníženie emisií CO2 domácnosti.

6. KEBA KeContact P30 b-series

.

 

 

 

 

Perfektným prepojením fotovoltaiky a elektrického auta je nabíjacia stanica KEBA KeContact P30 b-serie, ktorá môže podobne ako Fronius Ohmpilot pomôcť maximalizovať vlastnú spotrebu vyrobenej elektriny. K dispozícii je na výber viacero typov od pomalších 1 fázových 10A-20A,  po rýchlejšie  3 fázové do 32A.