Fotovoltaika On – Grid

ON – GRID

Zdroje za účelom vlastnej spotreby, bez batérii

,,ON – GRID,, fotovoltické zariadenia sú vhodné na miesta, kde je prítomná verejná sieť. Elektrina vyrobená prostredníctvom solárnych panelov a upravená meničom napätia, potečie do hlavného ističového rozvádzača a následne ku konkrétnym spotrebičom, ktoré ju práve v tom čase potrebujú.  Ak spotrebiče potrebujú viacej elektrického prúdu, než   fotovoltaické zariadenie práve vyrába, tak zvyšok spotrebiče potiahnu z verejnej siete, v ktorej zostáva dom, či firemná budova aj naďalej pripojená. V prípade, že by fotovoltaické zariadenie vyrábalo viacej elektriny, než je práve potrebné, tak prebytok odtečie do verejnej siete. Znížiť občasné prietoky do verejnej siete, alebo ich úplne zastaviť, je  možné prostredníctvom dodatočných zariadení, ktoré ich môžu poslať napr. do bojlera s úžitkovou vodou,  do klimatizácie, či dokonca nimi nabiť  elektromobil. Fotovoltické zariadenia je možné obecne radiť medzi bez údržbové zariadenia.

Naša ponuka – komplet aj s montážou

s pomocou projektu Zelená domácnostiam

 

*  Uvedené ceny sú v eur s DPH a suma je prerátaná len za predpokladu uplatnenia maximálnej možnej podpory, podľa podmienok projektu Zelena domácnostiam

Bloková schéma

pre jednoduchšie pochopenie

 

Základné zariadenia

1.  SOLÁRNE PANELY – Monokryštalické

2.  MENIČ NAPÄTIA    – Fronius Symo

3.  OBOJSMERNÝ ELEKTROMER – Fronius Smart Meter

(určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby

a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti)

Voliteľné zariadenia

4.  INTELIGENTNÁ PLYNULA REGULÁCIA – Fronius Ohmpilot

(regulátor spotreby využíva prebytočný fotovoltaický prúd

na prípravu teplej vody)

5.  NABÍJACIA STANICA PRE ELEKTROMOBIL – Fronius Wattpilot

Základné zariadenia

fotovoltaickej elektrárne ON – GRID

 

1. Solárne panely

Monokryštalické  solárne panely

Poctivo vyberáme fotovoltaické panely iba od najväčších a najkvalitnejších svetových výrobcov. V ponuke máme len Monokryštalické panely, keďže sú najúčinnejšie a ich výkon je od 435Wp – po 550Wp. Najideálnejšie sú tie s nižším výkonom, lebo sú rozmerovo menšie, lepšie sa nám s nimi pracuje a v konečnom dôsledku na dosiahnutie požadovaného celkového výkonu na streche nezaberú viacej priestoru.
Všetky naše panely majú dookola hliníkový rám, tvrdené sklo, dostatočne dlhé a hrubé káble, solárne bunky rezané na polovicu (kvôli vyššiemu výkonu pri nižšom osvite), 3 diódy a 16 BUS BAR (cínové línie, ktoré zberajú elektrinu)

2. Fronius Symo

.

 

 

 

Fronius Symo – Menič napätia je srdcom každej fotovoltaickej elektrárne.

S ponukou výkonnostných tried od 3,0 kW do 20,0 kW je trojfázový Beztransformátorový striedač Fronius SYMO vhodný pre systémy všetkých veľkostí. Vďaka technológii SuperFlex Design predstavuje striedač Fronius SYMO optimálne riešenie pre ploché, naklonené alebo rôzne orientované strechy. Vďaka sériovému pripojenie k internetu prostredníctvom siete WLAN alebo Ethernet a ľahkej integrácii komponentov iných výrobcov je Fronius SYMO jedným z nejkomunikativnějších striedačov na trhu. Rozhranie elektromeru navyše umožňuje dynamickú správu dodávok energie do siete a prehľadnú vizualizáciu spotreby na vašom počítači, či smartfóne. Má dva MPPT a tak  zvládne pracovať aj s 2 rozdielnymi stranami strechy. Ako väčšia alternatíva je menič ECO, ktorý je v dvoch výkonoch 25kW a 27kW, ale ten má už len jeden MPPT.

Voliteľné zariadenia

k fotovoltaickej elektrárni ON – GRID

 

3. Fronius Smart Meter

 

,,Fronius Smart Meter,,  je obojsmerný elektromer určený pre optimalizáciu vlastnej spotreby a evidenciu krivky zaťaženie domácnosti. Vďaka vysokej presnosti merania a rýchlej komunikácii prostredníctvom rozhrania Modbus RTU je možné v prípade obmedzenia dodávok energie do siete dosiahnuť rýchlejšiu a presnejšiu dynamickú reguláciu. V kombinácii s aplikáciou Fronius Solar.web ponúka Fronius Smart Meter prehľadné zobrazenie spotreby vlastného prúdu. Fronius Smart Meter dokonale harmonizovanú správu rôznych tokov energie, čím sa optimalizuje celkový energetický manažment. Fronius Smart Meter je dokonale vhodný pre použitie so striedačmi Fronius SYMO, Fronius SYMO Hybrid, Fronius Galvo, Fronius Primo či Fronius Eco a tiež s kartou Fronius Datamanager 2.0.

4. Fronius Ohmpilot

.

 

Optimalizácia vlastnej spotreby vďaka inteligentnej plynulej regulácii zdrojov tepla.

Fronius Ohmpilot je regulátor spotreby, ktorý využíva prebytočný fotovoltaický prúd k príprave teplej vody. Vďaka plynulej regulácii od 0 do 9 kW je možné prebytočný prúd efektívne využívať a odovzdávať ho niektorým spotrebičom v domácnosti. Fronius Ohmpilot sa používa predovšetkým na inteligentné riadenie vykurovacích tyčí v bojleroch a zásobníkoch. Medzi ďalšie oblasti použitia patrí napríklad infračervené kúrenie alebo sušiaky uterákov. Pri rodinnom dome s priemernou spotrebou teplej vody tak možno od apríla do októbra pokryť prevažnú spotrebu domácnosti fotovoltaickým prúdom. Výsledkom je maximálna vlastná spotreba a zníženie emisií CO2 domácnosti.

5. Fronius Wattpilot

.

 

 

 

 

Perfektným prepojením fotovoltaiky a elektrického auta je nabíjacia stanica Fronius Wattpilot, ktorá môže podobne ako Fronius Ohmpilot pomôcť maximalizovať vlastnú spotrebu vyrobenej elektriny. K dispozícii je na výber z dvoch typov 11kW a 22kW.