Výstava ABC Stavebníctva 2018

V dňoch 21.- 23.3.2018 sme sa zúčastnili výstavy ABC Stavebníctva, ktorá sa uskutočnila v Mestskej haly v Prešove. Na naše počudovanie, aj pre rozmary počasia, silného sneženia bola hala celkom plná počas všetkých troch dní. Návštevníkom výstavy sme chceli najme ukázať nový typ hybridného solárneho systému FRONIUS SYMO HYBRID, ktorý sme pred mesiacom nechali testovať spoločnosťou VSD a.s. a zapísať na list schválených hybridných systémov pre inštaláciu v DS VSD a.s. Návštevníci mali možnosť na živo vidieť aj spôsob pripojenia tohto systému.

Ďalšou predstavenou novinkou na našom trhu bolo zariadenie KERBEROS POWER od úspešného Českého výrobcu, spoločnosti UNITES Systems a.s.

KERBEROS POWER je zariadenie, ktoré s pomocou fotovoltaiky zohrieva vodu v zásobníku, často s väčším objemom vody (600L), pretože toto zariadenie je navrhnuté tak, že doň môžte pripojiť aj 4 kWp, či dokonca 6 kWp zo solárnych panelov. Preto je určené do budov zo zvýšenou spotrebou teplej vody. Môžu to byť hotely, penzióny, nemocnice, aqua parky, …atď.

Zariadenie vhodné pre ohrev vody v bežných rodinných domoch so zásobníkmi vody o objemoch do 200L, je zariadenie SOLAR KERBEROS (320.B), ktoré sme mali taktiež na ukážku v našom stánku, je určené pre výkon zo solárnych panelov 1,5 kWp, alebo 2kWp.

Na ukážku sme mali zariadenia od rôznych renomovaných výrobcov určené pre takzvanú ostrovnú prevádzku OFF-GRID, ktoré ocenia najmä ty, ktorý potrebujú elektrinu a nemajú možnosť pripojiť sa do verejnej siete.

Nechýbal aj najviac používaný, sieťový fotovoltaický systém ON GRID od Rakúskeho výrobcu Fronius so vstavaným WiFi pripojením (WLAN), prostredníctvom ktorého si môžte monitorovať  celý chod systému na Vašom smatfóne, tablete, či počítači.

Výstava ABC Stavebníctva 2018